מי אנחנו

משק תושיה הוא משק חקלאי חינוכי השוכן בלב מדבר בין דיונות החול שעל גבול מצרים. אנחנו שומרים על שטח נקי מריסוסים ומדשנים כימיים מתוך אהבת האדמה ושמירה על כבודה ובריאותה, ומתוך רצון שילדינו יקטפו ויאכלו בחופשיות ממתנות הטבע…

העבודה במשק היא עברית והתנדבותית של אנשים יקרים מהארץ ומהעולם אשר באים מרצון ומאהבה לעבוד את אדמת המדבר של ארץ ישראל. כיתות של נערים ונערות, משפחות, חיילים, ישיבות, אולפנות תנועות נוער כולם באים לעבודת אדמה המרפאת את הנפש ואת הגוף כאחד, משולבת בשיחות ובלימוד.

עד היום יצרנו עבורכם

900 +
יינות
200 +
שמנים
+
קילו פירות

גל ורוני תושיה, הקימו את משק תושיה בשנת תשע"ג, גרים עם ארבעת ילדיהם במושב באר מילכה.

איך התחילה האהבה וההתרגשות הגדולה מעבודת האדמה?
הכל התחיל בבית צמוד קרקע קטן ורעוע, מוקף אדמה, בדרום תל אביב. העשבים הקוצניים הגיעו לגובה שלנו ואת האדמה אי אפשר היה לראות. יום אחד החלטנו לנכש את העשבים, זה לא היה פשוט וזה לקח זמן. כך למדנו שהאדמה רוצה שישקיעו בה, שיזיעו למענה, ומיד כשנגלתה בפנינו זרענו בה זרעי עגבניה, וזו לא אכזבה ונתנה את פריהאין לתאר את ההתרגשות הגדולה מהעגבניה הראשונה ומהביס הראשון, לאכול את פרי עמלך.

התרגשות זו הובילה אותנו עד למשק תושיה שבבאר מילכה, 70 דונם של עצי זיתים, גפנים, רימונים, תמרים, תפוחים, אגסים, אפרסקים,תאנים,אתרוגים, לימונים, קלמנטינות, דלעותועוד ועוד, פרי ידינו, פרי עמלנו. ברוך ה'!
בתש"פ הקמנו את היקב ועד היום יצרנו יותר מעשרת אלפים בקבוקי תירוש ויין, אלפי ליטרים של שמן זית, טונות של פירות… והיד עוד נטויה.

בואו לבקר, נשמח לארח אתכם!

מוזמנים לסיור מודרך בו נטייל ברחבי המשק, נספר את סיפורו ההיסטורי והגיאוגרפי המיוחד של האזור בו אנו חיים יחד עם סיפורנו האישי כמשפחה ודרכנו עד להקמת המשק. נסביר על תהליך הגידול האורגני באזור מדברי, על חקלאות בת קיימא ועל השילוב בין עבודת האדמה ורוח האדם, שילוב שאנו חיים אותו במשק שלנו. ניתן לסיים בסדנת טעימות יין ושמן זית.

חוות דעת

5/5
היי חברים,  כל כך מרגש לראות את ההתקדמות שלכם.  צעד צעד, עקב בצד אגודל.  מאחלים לכם חודש מלא עשייה, עזרה נפלאה מקבוצות מתנדבים נפלאות ואושר רב בעשייה הרבה באדמת ארצינו. 
5/5
"הי גל ורוני,  נפלא לראות את ההתגייסות לעבודת האדמה! "יישר כוח ושבוע טוב! "גיבורי כח עושי דברו לשמוע בקול דברו. חזקו ואמצו"
5/5
"מדהים! אין מילה אחרת ! חיזקו ואימצו – והמשיכו כך ! תבורכו !!!" מקסים! ממש מחמם את הלב!"
גלילה למעלה